ΑρχικήΑθλητικάΚυπάρισσος Αντίκυρας - Ένωση ΑΣΑ 2-0 - Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κυπάρισσος Αντίκυρας - Ένωση ΑΣΑ 2-0 - Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

Δείτε αναλυτικά τις καλύτερες φάσεις του αγώνα και τις δηλώσεις των προπονητών

Κυριακή, 10 Οκτωβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Σε έναν δυνατό αγώνα εξελίχθηκε το ντέρμπι του πρωταθλήματος Α` Βοιωτίας, ανάμεσα στον Κυπάρισσο Αντίκυρας και την Ένωση Α.Σ.Α., στην Αντίκυρα, με τις δύο ομάδες να παίζουν δυναμικά και με πολλές κόντρες. Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες πάλευαν να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού.

00:57: Πρώτη φάση για την Ένωση με ένα χαλαρό σουτ το οποίο πιάνει εύκολα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

04:20: Εκτέλεση από τον Κυπάρισσο στημένου φάουλ, μπλοκάρει ο Λατολάρι πριν γίνει επικίνδυνη η φάση

08:50: Αναγκαστική αλλαγή για το Κυπάρισσο, βγήκε το 4 και μπήκε το 19.

20:10: Εκτέλεση φάουλ από την Ένωση, έγινε μια κεφαλιά όμως ο Δημητράς απέκρουσε.

23:10: Ο Κόρμπος εκτελεί απευθείας φάουλ για τους γηπεδούχους και ο Λατολάρι κάνει μια μεγάλη απέκρουση.

29:00: Λάθος συνεννόηση στην άμυνα της Ένωσης έδωσε την ευκαιρία στον Πλακίδα να «χωθεί» ανάμεσα στον τερματοφύλακα και τον αμυντικό και με ένα ψιλοκρεμαστό «έγραψε» το 1-0.

36:40: Ο Καράι βγάζει μια επικίνδυνη σέντρα, πετάγεται ο Λατολάρι και μπλοκάρει.

42:00 Ο Πλακίδας κάνει ένα δυνατό σουτ το οποίο περνάει ξυστά από το δοκάρι της Ένωσης.

Στο 2ο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν σκληρές «μάχες» για την κατοχή της μπάλας, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να «ρίξει» αρκετές κίτρινες κάρτες.

50:28: Πλακίδας κάνει ένα δυνατό σουτ η μπάλα περνάει κοντά από την εστία της Ένωσης.

57:48: Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν την εστία του Δημητρά όμως ο τερματοφύλακας μπλόκαρε την μπάλα.

63:00: Παπαχαραλάμπους εκτελεί απευθείας ένα φάουλ, όμως ο Λατολάρι καταφέρνει και απεκρούει.

65:40: Οι φιλοξενούμενοι εκτελούν απευθείας ένα φάουλ, η μπάλα περνάει για λίγο άουτ.

74:00: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Πλακίδα.

77:40: Ένα ακόμη φάουλ που οι γηπεδούχοι εκτελούν απευθείας, ο Λατολάρι μπλοκάρει.

84:27: Οι παίχτες στην άμυνα του Κυπάρισσου μπερδεύτηκαν και παραλίγο να γίνει η ισοφάριση.

86:20: Γράφετε το τελικό 2-0, σφραγίζοντας τον αγώνα, από τον Μαλισσόβα.