ΑρχικήΑθλητικάΑΟ Υπάτου - ΠΟ Φήκης 0-1 - Οι καλύτερες φάσεις, το γκολ και δηλώσεις των προπονητών

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

#TAGS: Α.Ο. Υπάτου

Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής, 21/11/21, ο αγώνας της Γ` Εθνικής ανάμεσα στον Α.Ο. Υπάτου και τον Π.Ο. Φήκης.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα του Υπάτου κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού κάνοντας πολλές δυνατές ευκαιρίες και πιέζοντας διαρκώς τους φιλοξενούμενους.

Στο 2ο λεπτό η Φήκη είχε μια καλή ευκαιρία με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο Βουτσελάς έπιασε την μπάλα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Στο 7ο λεπτό το Ύπατο απείλησε την εστία του Ντάσκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή, το οποίο όμως έπιασε ο τερματοφύλακας.

Στο 9ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν μια πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Ποτουρίδη που βρέθηκε μέσα στη περιοχή του Ντάσκα, έκανε το σουτ και κέρδισε το κόρνερ.

Στο 20ο λεπτό ο Ποτουρίδης απείλησε ξανά την εστία του Ντάσκα με ένα ψιλοκρεμαστό, η μπάλα βγήκε για λίγο άουτ.

Στο 21ο λεπτό οι παίχτες της Φήκης έκαναν μια σέντρα, ο Βουτσελάς έκανε κακή έξοδο και του έφυγε η μπάλα μέσα στη μικρή περιοχή, όμως οι αμυντικοί του Υπάτου έδιωξαν την μπάλα.

Στο 23ο λεπτό από σέντρα ο Ποτουρίδης έκανε ένα ανάποδο ψαλίδι αλλά η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ.

Στο 32ο λεπτό ο Ματίας έκανε ένα δυνατό σουτ από μακρία, μπλόκρε εύκολα ο Ντάσκας.

Στο 35ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε στο 36ο λεπτό ο Σκόνδρας και έγραψε το 0-1.

Στο 43ο λεπτό ο Λίμα έκανε απευθείας εκτέλεσε φάουλ όμως ο Ντάσκας πετάχτηκε και έδιωξε με γροθιές τη μπάλα σε κόρνερ, κρατώντας το 0-1.

Η ομάδα του Υπάτου πολιορκούσε για τα πρώτα 30 λεπτά την εστία του Ντάσκα, με τους φιλοξενούμενους να βασίζονται σε γρήγορες αντεπιθέσεις καθώς είχαν κλειστεί κυρίως πίσω από το κέντρο του γηπέδου.  Παρά τις πολλαπλές ευκαιρίες του Υπάτου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγούνται στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με 0-1.

Στο 45ο λεπτό ο Μπορούς κάνει μια σέντρα-σουτ απειλητική την οποία έπιασε ο Ντάσκας.

Στο 48ο λεπτό ο Ποτουρίδης είχε μια ακόμη μεγάλη ευκαιρία με ένα σουτ όμως η μπάλα βγήκε κόρνερ.

Στο 48ο επίσης έγινε ακόμη ένα σουτ από το Ύπατο όμως έπιασε ο Ντάσκας.

Η ομάδα του Υπάτου μπήκε πάρα πολύ δυναμικά στο 2ο ημίχρονο πιέζοντας ασφυκτικά τον Π.Ο. Φήκης καθώς κυνηγούσαν την ισοφάριση όσο πιο γρήγορα γινόταν.

Στο 59ο λεπτό ο Ποτουρίδης είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία με ένα σουτ, κέρδισε το κόρνερ.

Στο 60ο λεπτό σε αντεπίθεση της Φήκης έγινε μια καλή ευκαιρία όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 68ο λεπτό έγινε η σέντρα έκανε ο Μπουρούς τη κεφαλιά όμως βγήκε άουτ.

Στο 70ο λεπτό ο Γεωργκάκης έκανε κεφαλιά ψαράκι όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 72ο λεπτό ο Ποτουρίδης έκανε μια ακόμη καλή φάση με ένα σουτ όμως βγήκε άουτ η μπάλα.

Στο 80ο λεπτό ο Ποτουρίδης κάνει μια κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή, τεράστια ευκαιρία για το Ύπατο, όμως ο Ντάσκας μπλοκάρει ξανά.

Στο 83ο λεπτό ο Αργυρίου είχε μια καλή ευκαιρία με ένα σουτ, όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 86ο λεπτό το Ύπατο είχε μια ακόμη τεράστια ευκαιρία για γκολ όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 88ο λεπτό οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ την εστία της Φήκης, όμως ο Ντάσκας έπιασε τη μπάλα.

Στο 94ο λεπτό το Ύπατο έφτασε μια ανάσα πριν το γκολ, όμως τελευταία στιγμή και πάνω στη γραμμή του γκολ ο αμυντικός των φιλοξενούμενων έδιωξε με κεφαλιά τη μπάλα και κράτησε το 0-1.

Η ομάδα του Α.Ο. Υπάτου κυριάρχησε μέσα στον αγωνιστικό χώρο, πολυορκόντας σχεδόν για όλη την διάρκεια του παιχνιδιού την εστία του Ντάσκα, έχοντας πάρα πολλές κλασικές ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να βάλει κάποιο γκολ. Αντιθέτως, η ομάδα του Π.Ο. Φήκης βασίστηκε στις γρήγορες αντεπιθέσεις και με ένα γκολ στις αρχές του αγώνα από πέναλτι κατάφερε να κερδίσει με 0-1, έχοντας όμως ελάχιστες ευκαιρίες μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Οι αρχικές εντεκάδες των ομάδων:

Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ: ΒΟΥΤΣΕΛΑΣ, ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΛΙΜΑ, ΒΕΡΤΖΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ETCHEGOYEN, ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ, ΡΕΝΤΑ, ΠΟΤΟΥΡΙΔΗΣ, ΑΤΜΑΤΣΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΟΥΣ

Π.Ο. ΦΗΚΗΣ: ΝΤΑΣΚΑΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ, ΤΖΕΛΗΣ, ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΔΡΟΣΟΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΚΑΚΗΣ, ΣΚΟΝΔΡΑΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΓΚΑΝΤΙΑΣ, ΜΠΕΤΣΑΣ.