ΑρχικήΑθλητικάΙσοπαλία ήρθε το ντέρμπι ΑΟ Υπάτου - Νέα Αρτάκη - Τα βλέμματα στραμμένα στον αγώνα της Κυριακής

Παραμένει στην κορυφή η ομάδα του Υπάτου

Πέμπτη, 20 Ιανουαρίου 2022

Γιώργος Πέππας

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης, 19 Ιανουαρίου 2022, ο αγώνας της Γ` Εθνικής ανάμεσα στον ΑΟ Υπάτου και την Νέα Αρτάκη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο, όπου κατάφεραν να προηγηθούν με 0-1, όμως στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Υπάτου μπήκε πιο δυναμικά μέσα στον αγώνα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Και οι δύο ομάδες έφτασαν κοντά στο 2ο γκολ, με την ομάδα του Υπάτου να έχει όμως περισσότερες ευκαιρίες και τον έλεγχο του αγώνα στο 2ο μισό.