ΑρχικήΑθλητικάΤελικά αποτελέσματα στα μπαράζ ανόδου στην Γ` Εθνική κατηγορία - 6ος όμιλος

Τελικά αποτελέσματα στα μπαράζ ανόδου στην Γ` Εθνική κατηγορία - 6ος όμιλος

Ισοπαλία ήρθε ο Κυπάρισσος Αντίκυρας με τον ΑΟ Χαλκίς

Πέμπτη, 12 Μαΐου 2022

Γιώργος Πέππας

Ένα μεγάλο ντέρμπι πραγματοποιήθηκε στη Χαλκίδα, ανάμεσα στον ΑΟ Χαλκίς και τον Κυπάρισσο Αντίκυρας, για τα μπαράζ της Γ` Εθνικής. Οι δύο ομάδες κυνηγούσαν την νίκη, όμως σε έναν αγώνα που είχε αρκετές ευκαιρίες, το τελικό σκορ ήταν 1-1. Ο Κόρμπος άνοιξε το σκορ στο 60` κάνοντας το 0-1, όμως λίγα λεπτά αργότερα στο 63` ο Ζουλιώτης έκανε το τελικό 1-1.

ΑΟ Χαλκίς (Π. Ζουρούδης): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Τσολάκος, Τσολάκος, Γεωργίου, Χαλιώτης, Ζουλιώτης, Σπυράκης (71΄Τσατσαρώνης), Σπανός (90΄ Λούκας), Καραχάλιος ( 77΄ Τρεπεκλής), Γκιόκας (46΄ Μαστροκώστας)

Κυπάρισσος Αντίκυρας (B. Λέντας): Καρανάσσος, Κουτσούμπας, Παπαχαραλάμπους, Καραμπέτσος, Γούλας, Ιωάννου, Κόρμπος, Μαλισσόβας (92΄ Λαμπρόπουλος), Πλάκίδας (71΄ Καλύβας), Καράι, Καφετζόπουλος (64΄ Τόλιας)

Ο Κυπάρισσος Αντίκυρας σχολίασε τον αγώνα στο Facebook, όπου ανάρτησε τα εξής:

Για την 2η αγωνιστική των μπαράζ απέναντι στον ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ εκτός έδρα, πηραμε έναν πολύτιμο βαθμό για την συνέχεια αφού δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε το 0-1 όταν και προηγηθήκαμε στο 60’.

Προσηλωμένοι στο πλάνο μας από το 1ο λεπτό με υπομονή προσπαθήσαμε να πάρουμε την νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο δυνατό.

Έχοντας παίξει με δυο δυνατούς διεκδικητές της ανόδου , εχουμε καταφέρει να πάρουμε 2 βαθμους αλλα και να κόψουμε 4 από αυτούς.

Όλα είναι ρευστά, είμαστε μέσα στον στόχο μας και συνεχιζουμε προς το όνειρο με 4 τελικούς ακόμη.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας που ταξίδεψε στην Χαλκίδα και μας στήριξε,  όπως επίσης και τον ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ για την φιλοξενία.»

Αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα στα μπαράζ ανόδου στην Γ` Εθνική κατηγορία στον 6ο όμιλο, και η βαθμολογία.