ΑρχικήΑθλητικά2-1 έχασε ο Α.Ο. Υπάτου από τον Τηλυκράτη Λευκάδας

2-1 έχασε ο Α.Ο. Υπάτου από τον Τηλυκράτη Λευκάδας

Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2022

Γιώργος Πέππας

Η ομάδα του Υπάτου παρά την δυναμική της αρχή στο πρωτάθλημα της Γ` Εθνικής, έχασε στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου ήρθε αντιμέτωπη με τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, με πολλή βροχή, στο δημοτικό γήπεδο του Νυδρίου, όπου οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά στον αγώνα και κατάφεραν στο 9ο λεπτό, με πλασέ του Περιστέρη, να γράψουν το 1-0.

Οι παίχτες του Υπάτου, που σε κάθε παιχνίδι αγωνίζονται σκληρά μέχρι και το τελευταίο λεπτό, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 70ο λεπτό, με σουτ του Πολύζου, όμως λίγα λεπτά αργότερα ο Περιστέρης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Τόσκα και έγραψε το τελικό 2-1.

Οι δύο ομάδες:

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Γιαννιώτης, Τακίδης, Καταγής, Τόσκα, Σκιαδάς, Ζδράβος, Νιφορόπουλος (90΄ Κατσογιάννης), Περιστέρης (77΄ Σοροβός), Γκουντρουμπής (84΄ Κυριάκης).

Α.Ο. Υπάτου (Γιώργος Αντωνόπουλος): Διαμαντής, Ροκάι, Γλυνός, Σπηλιώτης (75΄ Αλμπάνης), Πολύζος, Ποτουρίδης, Μπρούνο, Παπουλής, Σταγάκης, Ντρούγκας (82΄ Χριστογιάννης), Πέντα.