ΑρχικήΑθλητικάΑ.Ο. Μελισσοχώρι - Ολυμπιάδα Γ.Σ 3-3 - Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ

ΒΟΙΩΤΙΑ

Α.Ο. Μελισσοχώρι - Ολυμπιάδα Γ.Σ 3-3 - Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ

Δευτέρα, 5 Οκτωβρίου 2020

Γιώργος Πέππας

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το απόγευμα, στις 16:30 μ.μ., ο αγώνα ανάμεσα στον Α.Ο. Μελισσοχωρίου και την Ολυμπιάδα Οινοφύτων, στο Καραπέλι, τον οποίο κάλυψε το «Ράδιο Θήβα» μέσα από την εκπομπή «Μπαλαδώροι της Βοιωτίας» με τον Μηνά Παπαθωμά στο γήπεδο και τον Γρηγόρη Παύλου στο στούντιο.

Από το πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πάλευαν διαρκώς για την νίκη, με την ομάδα της Ολυμπιάδας να ανοίγει το σκορ με τον Gjoini στο 18ο λεπτο. Στο 21ο λεπτό οι γηπεδούχοι απαντούν με τον Καλαμιώτη που γράφει το 1-1 ενώ στο 25ο λεπτό ο Παριανός κάνει το 2-1. Το 1ο ημίχρονο ολοκληρώθηκε, ουσιαστικά, με την ισοφάριση των φιλοξενούμενων με τον Αγγέλου στο 39ο λεπτό.

Στο 2ο ημίχρονο αν και υπήρχαν λιγότερες ευκαιρίες οι δύο ομάδες πίεζαν συνεχώς. Στο 54ο λεπτό ο Αγγέλου κάνει το 2-3 αλλά στο 76ο λεπτό ο Νικολάου σφραγίζει την ισοφάριση και γράψει το τελικό 3-3.